Wojciech Olejniczak czyli utracona szansa lewicy
Wojciech Olejniczak był jednym z najmłodszych ministrów rolnictwa od 2003 do 2005 roku, był także wicemarszałkiem Sejmu. Przez 3 lata od 2005 roku był przewodniczącym Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a od 2009 roku jest europosłem. W 2007 roku obronił pracę doktorską z zakresu ekonomii na SGGW. W swojej politycznej przeszłości ma w dorobku także bycie przewodniczącym krajowej rady Związku Młodzieży Wiejskiej oraz Parlamentu Studentów RP. W 2000 roku był w sztabie wyborczym Aleksandra Kwaśniewskiego, gdzie odpowiadał za stronę wizerunkową. Pięć lat później był członkiem komitetu wyborczego Włodzimierza Cimoszewicza w wyborach prezydenckich. Na stanowisku przewodniczącego SLD zastąpił go Grzegorz Napieralski. W 2010 roku kandydował na prezydenta Warszawy, ostatecznie zajął trzecie miejsce. Od ponad 10 lat jest w zarządzie głównym Ochotniczych Straży Pożarnych. Jedną z bardziej medialnych działalności Olejniczaka było uratowanie kobiety z płonącego domu w 2007 roku. Ostatnio Olejniczak jest znany głównie z telewizji, gdzie chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami z przygotowania do triatlonu, ale znana jest także jego działalności i wielka miłość do piłki nożnej, w którą chętnie gra; stworzył także mały klub sportowy. Od 2007 roku przewodniczył także klubowi poselskiemu Lewica, zastępując Jerzego Szmajdzińskiego.
Hanna Gronkiewicz-Waltz
Obecna pani prezydent Warszawy nie cieszy się zbyt wielką popularnością wśród mieszkańców miasta. Może to efekt tego, że funkcję prezydenta sprawuje już drugą kadencję, a jest to kadencja pełna wpadek w postaci podwyżek cen biletów komunikacji miejskiej, ograniczaniu ilości połączeń oraz podwyżek cen za wywóz śmieci. Jednak Hanna Gronkiewicz, urodzona w 1952 roku w Warszawie, zna to miasto lepiej niż inni. Z wykształcenia prawnik, jako wykładowca pracuje na Uniwersytecie Warszawskim oraz na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W latach 1992 – 2001 była prezesem Narodowego Banku Polskiego, przewodnicząc jednocześnie Radzie Polityki Pieniężnej (od 1998 do 2001 roku). W 2001 roku została wiceprezesem EBOR, a od grudnia 2006 roku jest prezydentem miasta stołecznego. Jednocześnie pełni także funkcję wiceprzewodniczącej Platformy Obywatelskiej. Jako prezes NBP odpowiadała między innymi za denominację, przeprowadzoną w 1995 roku. W tym też roku kandydowała na prezydenta Polski. Od 2005 roku należy do Platformy Obywatelskiej, gdzie odpowiadała za przebudowę struktur partii w okręgu warszawskim. Jest pierwszą kobietą prezydentem Warszawy. Miesięcznik Globar Finance zaliczał ją w ciągu kilku lat do najważniejszych prezesów banków centralnych na świecie (w latach 1994, 1997 – 1999).
Kazimierz Marcinkiewicz – premier yes yes yes
Kazimierz Marcinkiewicz, urodzony w 1959 roku w Gorzowie Wielkopolskim, tak bardzo się kojarzy z PIS, że aż trudno uwierzyć, że swoją karierę polityczną zaczynał w innej partii. Marcinkiewicz był nauczycielem (uczył matematyki i fizyki), ale także kuratorem oświaty czy dyrektorem. W rządzie Hanny Suchockiej przez dwa lata był wiceministrem edukacji narodowej. W 1989 roku tworzył Zjednoczenie Chrześcijańsko-Narodowe, gdy ZCHN połączyło się, tworząc Przymierze Prawicy, które następnie stało się częścią Prawa i Sprawiedliwości. Od 2002 roku był członkiem PIS. W 2006 roku przez miesiąc pełnił obowiązki ministra skarbu, od października 2005 do lipca 2006 był premierem, który dbał głównie o wizerunek, a w pewnym momencie cieszył się największym poparciem spośród wszystkich polityków. W lipcu 2006 roku został powołany na zarządcę komisarycznego (pełniącego obowiązki prezydenta) w Warszawie. Startował także w tym roku na prezydenta miasta, ale przegrał z Hanną Gronkiewicz-Waltz. Od marca 2007 roku pracował w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju, a od 2008 roku – w Goldman Sachs. Rok później rozszedł się z pierwszą żoną i wziął ślub z dużo młodszą Isabel, a ich związek stał się tematem plotkarskich portali. W 2013 roku, razem z Romanem Giertychem, utworzył Instytut Myśli Państwowej. W 2007 roku odszedł z PIS.