Dlaczego źle śpimy?

Stres geopatyczny

Na dom, w którym mieszkamy może oddziaływać pozytywna bądź negatywna energia ziemi. W miejscach oddziaływania energii negatywnej śpimy niespokojnie, często się budząc.Niechętnie kładziemy się do łóżka, w ciągu nocy jest nam zimno lub nadmiernie się pocimy; po pewnym czasie może to doprowadzić do depresji i innych schorzeń. Dzieci są bardziej podatne od dorosłych na oddziaływanie negatywnej energii -podczas snu mimowolnie przesuwają się na łóżku, tak aby ominąć najgorsze miejsca. Źródłami tej energii mogą być zaburzenia pola magnetycznego Ziemi, na przykład przez żyły wodne, nazywane czasem „czarnymi strumieniami”.

Przeciwdziałanie

Wiele osób zaczyna podejrzewać istnienie żyły wodnej, gdy przez dłuższy czas źle się czują i mają kłopoty ze snem, a problemy te znikają w trakcie nocowania poza domem. Aby poprawić sytuację bardzo często wystarczy przesunąć łóżko w inne miejsce pokoju lub przenieść do drugiego pomieszczenia. Najlepsze miejsce do ustawienia łóżka może wskazać różdżkarz. Aby zneutralizować oddziaływanie negatywnej energii można stosować materace izolujące. Tradycyjnym sposobem jest umieszczanie żelaznych lub miedzianych drążków w niebezpiecznym obszarze.

Pole elektromagnetyczne

Bezpośrednie sąsiedztwo przewodów wysokiego napięcia może mieć związek z zapadalności na białaczkę – tak wynika z ostatnich badań. Niebezpieczne jest zwłaszcza spanie w pobliżu takich źródeł pola elektromagnetycznego; dzieci i osoby starsze są bardziej wrażliwe na to oddziaływanie.

W samej sypialni również może znajdować się wiele urządzeń wytwarzających pole elektromagnetyczne, jak choćby elektryczne budziki, radia, lampki nocne i przewody elektryczne. Namagnesowane mogą być żelazne lub stalowe ramy łóżka i sprężyny materaca, belki i rury kanalizacyjne, co może być powodem zaburzania naturalnego pola Ziemi. Oddziaływanie pola elektromagnetycznego na organizm ludzki może być m.in. jedną z przyczyn zaburzeń snu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *