Odnawianie tynku

Wbrew temu, co się powszechnie sądzi, tynkowanie nie jest ani trudną do opanowania sztuką, ani zazdrośnie strzeżoną tajemnicą znaną jedynie fachowcom. Tak naprawdę wystarczy odrobina cierpliwości i pewna wprawa w operowaniu materiałem i narzędziami. Nikt wprawdzie jeszcze nie nauczył się murarstwa w ciągu jednego dnia, ale po opanowaniu podstawowych technik będziesz w stanie samodzielnie wykonać większość robót. Najczęściej naprawy nie są skomplikowane i ograniczają się do załatania pęknięć i ubytków tynkiem lub okładziną gipsowo-kartonową.

Współczesne tynki na bazie gipsu pozwalają na skrócenie czasu prac remontowych. Zastygają niezwykle szybko i łatwiej można je nanosić i rozprowadzać niż dawniej tynki cementowe.

Jeszcze mniej umiejętności potrzeba do montowania płyt gipsowo-kartonowych, wykorzystywanych do „suchego” izolowania surowych ścian, zakrywania ścian już otynkowanych lub do budowania lekkich ścianek działowych. Niektóre płyty są fabrycznie przygotowane pod tapety lub warstwę farby, inne stanowią podkład pod jeszcze jedną warstwę tynku. Płyty tynkowe poprawiają izolację cieplną i stanowią doskonały podkład pod dalsze prace remontowe. Pamiętaj, że na ściankach działowych, składających się z drewnianego szkieletu i płyt gipsowo-kartonowych, nie wolno zawieszać pólek i innych ciężkich przedmiotów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *