Polityka a sport

Polityka a sport

Obecnie w naszym kraju dyskutuje się na temat wprowadzeniu całkiem nowej ustawy właśnie na temat finansowania drużyn piłkarskich. Jak można było dowiedzieć się mają one zostać podzielone na kilka kategorii. Są to 4 kategorie sportów: sporty strategiczne, ważne sporty o małym znaczeniu i o minimalnym znaczeniu. Tego typu podział wywołał wiele skrajnych emocji. Bowiem dla wielu zarówno portowców jak i terenów taki podział jest bardzo krzywdzący gdyż nadal najwięcej pieniędzy będą otrzymały dyscypliny jak i klubu, które już teraz dobrze sobie radzą. Z kolie osoby uprawiające spory z niższych grup nie będą miały możliwość rozwijania się. I bardzo często zdaniem takich ludzi będzie to doprowadzało do zamknięcia klubu i do zaprzestania uprawiania sportów. Na pewno nie można dzielić żadnego sportu na ważnego czy też na mniej ważnego. Bowiem jak się nie raz okazuje zawodnik z niskiego klubu uprawiający mało znany sport w naszym kraju zdobywa wysokie miejsca i jest znany w tym środowisku. Natomiast nasze prawo nie pozwala mu na rozwijanie się. Wówczas osoba ta ma dwie możliwości. Po pierwsze może zakończyć swą karierę lub też i to bardzo często zdarza się wyjeżdża ona do zagranicznego klubu. I po pewnym czasie my możemy oglądać taką osobę zdobywającą wysokie miejsca, ale niegrającą już w naszych narodowych barwach.

Zmiany w rodzinach

Na pewno znane są nam różne zmiany, jakie zostały wprowadzone w kwestii rodzinnych. Do tych najbardziej znanych na pewno należy wprowadzenie w naszym kraju tzw. tacierzyńskiego. To właśnie dzięki temu rodzice mogą sami zdecydować, kto w ich rodzinie będzie zajmował się domem a kto będzie pracował. Na pewno jest to dobre zwłaszcza w momencie gdy to kobieta zarabia dużo więcej pieniędzy. I wówczas nie musi ona rezygnować z pracy. A dzieckiem zajmuje się ojciec. Oczywiście w momencie wprowadzania takich zmian jak wiadomo można było także usłyszeć zdania sprzeciwu. Bardzo często wówczas krytykowano kobiety, które nie decydowały się na tradycyjny urlop macierzyński. Wówczas można było usłyszeć zdania i nie czułych matkach. A jak wiadomo są to absurdalne poglądy. Bowiem na pewno kobieta decydująca się na macierzyństwo nie jest nie czuła. A to, że to ojciec dziecka będzie zajmował się domem nie ma nic wspólnego z miłością. Jest to po prostu wybór rodziców. Jak wiadomo kobiecie dużo ciężej jest znaleźć nową pracę a tym samym, gdy jest ona matką. Dlatego też panie nie raz boją się zostawać na takich urlopach tylko po to by nie stracić swej pracy. A jak wiadomo utrzymanie całej rodziny dziś jest bardzo kosztowne i każdy z nas musi bardzo pilnować swej pracy. Dlatego też kobiety te decydują się na takie rozwiązania.

Zapłodnienie a polityka

Obok związków partnerskich na pewno w naszym kraju nada toczy się dyskusja na temat zapłodnienia in-vitro. Jak wiadomo metoda ta obecne akceptowana jest w wielu krajach. Tylko u nas nadal uważa się ja za nie moralną. Ale czy na pewno tak jest. Na pewno jest to duża szansa dla rodzin, które nie mogą mieć swych własnych dzieci. I oczywiście mogą one wówczas ubiegać się o adopcje, ale w wielu przypadkach bardzo duża jest chcę posiadania swych własnych dzieci. I wówczas ta metoda jest bardzo skuteczna. Na pewno można usłyszeć wiele różnych opinii od polityków. Jedni będą uważać, że metoda ta na pewno będzie dobrym rozwiązaniem i warto wprowadzić ja do naszego kraju. Tym bardziej, że na pewno nienaruszona żadnej sfery molarnej. Również będą pojawiać się zdania, które będą absolutnie przeciwne. I jak wiadomo w naszym kraju bardzo trudno wówczas dojść do porozumienia. Ale najbardziej na tym cierpią osoby czekające w końcu na konkretne działania. Na pewno wielu z nich chciałoby móc w swym kraju starać się tą metodą posiadanie dziecka. Jednak w momencie, gdy jest to nie możliwe wiele z nich obecnie decyduje się na opuszczenie naszego państwa. Wówczas osoby te udają się tam gdzie metoda ta nie jest zabroniona. Przecież rodziny te chcą mieć własną rodzinę a jak wiadomo nie jest to chyba nie moralne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *