Homoseksualiści a polityka

Homoseksualiści a polityka

W naszym kraju mimo tego, że panuje ustrój demokratyczny nadal można spotkać się z nie szanowaniem wielu praw. Obecnie coraz głośniej mówi się o parach homoseksualnych. Jak wiadomo są w Europie kraje, które już dawno zdecydowały się na zmiany w swych ustawach. Dzięki takie osoby mogą bez przeszkód zawierać związki małżeńskie. Wówczas jak wiadomo osoby te mogą razem ubiegać się o kredyt czy też w momencie, gdy jedna osoba umiera druga ma pewne zabezpieczenie. Obecnie, bowiem osoby te nie mogą mieć takich praw i tak naprawdę w świetle naszego kodeksu są to dwie obce dla siebie osoby. A jak wiadomo są tez kraje, które poszły o krok dalej i wówczas takie pary mogą ubiegać się o adopcje dziecka. Oczywiście w naszym kraju można spotkać się z wieloma głosami sprzeciwu. Ale tak naprawdę i jak podkreśla wielu psychologów każdy z nas może stworzyć prawdziwą i szczęśliwą rodzinie. I tak naprawdę nie ma problemy, gdy będą to dwie kobiety czy też dwóch mężczyzn. Na pewno warto by było dąć tym osobom szansę. Niestety nadal nasz kraj nie potrafi uporać się z tym. I dlatego też wiele takich par decyduje się na opuszczenie swej ojczyzny. Przenoszą się oni tam gdzie będą mieć zapewnione normalne życie. A jak wiadomo takie sytuacje bardzo źle wpływają na obraz o naszym kraju. I nadal wiele państw uważa nas za mało europejski kraj.

Skandale wśród polityków

Jak wiadomo od czasu do czasu można usłyszeć o różnych skandalach, jakie tyczą się wielu polityków. Na pewno znane są podboje miłosne polityków i to na bardzo wysokich stanowiskach. Jednak można także zauważyć, że takie skandale są bardzo szybko im wybaczone. I wielu z nich po roku bez polityki znów wygrywa wybory i staje się głową kraju. Na pewno dla wielu z nas może być to bardzo dziwne. Jednak także i nasz kraj nie jest wolny od różnego rodzaju skandali. Na pewno wielu z nas pamięta aferę polityków partii, wówczas zostali oni oskarżeni o molestowanie seksualne. Jak wiadomo sprawa ta toczyła się bardzo długo a kobieta, która była ofiarą nie raz była publicznie ośmieszana właśnie przez tych polityków. Oprócz tego bardzo często wychodzą na jaw skandale dotyczące wykorzystywania swych pozycji. I wówczas nie raz może okazać się, że w dane firmie zatrudnione są rodziny wielu polityków. Również można usłyszeć o fikcyjnych przetargach gdzie jak wiadomo będą wygrywać osoby, które po prostu dały łapówkę. Jak wiadomo nas obywateli pewne rzeczy już nie zdziwią, ale wcale nie oznacza to tego, że musimy się na to zgadzać. Obecnie mówi się także o zniesieniu immunitetu w momencie, gdy dany polityk przekroczy prędkość czy też jechał po spożyciu alkoholu. Na pewno było by to bardzo dobre rozwiązanie ale nie wiadomo czy taka ustawa zostanie zatwierdzona.

Obietnice polityków

Na pewno wielu z nas nie raz słyszało piękne przemowy naszych polityków. Bardzo często w sejmie wypowiadają się oni w bardzo przekonywujący sposób. Ale jak wiadomo wiele z takich pięknych słów to jedynie ich obietnice i tak naprawdę żadne z nich nie zostają spełnione. Na pewno wielu z nas poprzez takie zachowania straciło zaufanie do wielu polityków. Uważamy, bowiem, że skoro okłamują oni nas to, czemu my mamy na nich głosować. I dlatego też w naszym kraju można zauważy, iż mała liczba osób decyduje się na oddawanie swego głosu w powszechnych wyborach. Oczywiście kłamstwa polityków wypowiadane są nie tylko przed wyborami. Bardzo często dziś wielu z nich nadal chce przekonać nas, że sytuacja w naszym kraju wcale nie jest aż ta zła. Ale na pewno osoby nie mogące znaleźć pracy oraz takie, które będą zarabiać bardzo mało raczej nie będą potrafiły uwierzyć w takie słowa. Na pewno sytuacja ekonomiczna i gospodarcza w naszym kraju jest zła i nikt chyba nie uwierzy z nas, że jest inaczej. Dlatego też wielu z nas nie ogląda już przeróżnych programów z politykami gdyż nie chcemy słychać kolejnych zdań wypowiadanych o tym, że sytuacja w naszym kraju jest dużo lepsza niż w innych krajach. Gdyż jak wiadomo my mieszkamy tu i każdy z nas chce godnie żyć a jak wiadomo obecnie nie każdy z nas ma na to możliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *