Kryzys w unii

Kryzys w unii

Na pewno nikomu nie trzeba przypominać o tym, że od kilku lat w całej Unii Europejskiej panuje kryzys. Objawia się on w różnych płaszczyznach. Na pewno także i nasz kraj obecnie przechodzi spore kłopoty. Jeszcze nie tak dawno uznawali nas za państwo, które bardzo dobrze radzi sobie z takim załamanie gospodarki. Ale dziś jak można się przekonać wcale tak nie jest. Na pewno wielu z nas widzi różne zmiany. W naszym kraju tak jak i wielu innych dużym problemem nie wątpliwe stało się bezrobocie. Obecnie wiele osób niezależnie od wieku i wykształcenia nie ma pracy. Jak można zobaczyć duża liczba tych osób to studenci. Na pewno dla nich taka sytuacja jest bardzo trudna do zniesienia. I wówczas, gdy przez dłuższy czas nie mogą oni znaleźć pracy bardzo często decydują się oni na wyjazd migracyjny do innych państw. I wówczas taka osoba musi ciężko pracować fizycznie. Oczywiście nie ma nic złego w pracy, ale jak wiadomo taka osoba przez kilka lat dobywała konkretną wiedzą po to by móc pracować w swym zawodzie. Na pewno wiele młodych osób w dzisiejszych czasach przechodzi rozczarowanie sytuacją w swym kraju. Co ważne politycy również za bardzo nie wiedzą jak poradzić na taki problemem. Oczywiście można było usłyszeć niefortunne zdanie o przebranżowaniu się. Ale chyba nie po to ktoś studiował wiele lat by po uzyskaniu dyplomu uczyć się czegoś nowego.

Pomoc dla sportowców

Tak naprawdę dla każdego zawodnika będzie ważna całkiem inna motywacja, jaką będzie dawało mu państwo w barwach, jakie on reprezentuje. Oczywiście na poziome zawodowym w sporcie priorytety się zmieniają. Jak wiadomo w momencie rozpoczynania swej przygody z sportem bardzo wiele osób nie otrzymuje żadnych gratyfikacji pieniężnych i wówczas tak naprawdę liczy się fakt z osiągnięcia wygranej. A sam zawodnik decyduje się na kolejne startowanie w zawodach tylko po to by móc poprawić swój obecny wynik. Z kolei, gdy dana osoba przechodzi na stopień zawodowy bardzo często ważne jest utrzymanie swej wysokiej pozycji zdobytej bardzo ciężką pracę. Jednak by tak się stało taka osoba musi mieć cały czas bodziec motywujący. I tu nie zawsze po wielu latach będzie to gratyfikacja pieniężna czy też wielka sława, jaka na pewno będzie dotykać takiego znanego zawodnika. Wówczas wiele osób zastanawia się czy są jeszcze inne nikomu nieznane czynniki, które będą sprawiać, że nadal będzie można zdobywać bardzo wysokie miejsca na zawodach. Na pewno należy wówczas brać pod uwagę zarówno predyspozycje danego zawodnika jak i to, jaką dyscyplinę sportową będzie on uprawiał. Wówczas łatwiej będzie dopasować oraz odnaleźć niektóre czynniki, które może w mniejszym czy też w większym stopniu będą wpływać na odnoszenie sukcesów w sporcie.

Kibice a polityka

Aby zdobyć sukces na zawodach bardzo ważny jest doping kibiców. Bardzo często w momencie udzielania wywiadów przez osoby wygrywające dane olimpiady pojawia się podziękowanie właśnie kibiciom. Bardzo miłe dla wielu zawodników jest to, gdy w momencie ich startu kibicie klaszczą czy też krzyczą bardzo zachęcające słowa. Wówczas zawodnik wie, że ma wiele osób, które wierzą w jego umiejętności. I co ważne tacy kibice będą z nim zawsze nawet wtedy, gdy z zawodów nie przywiezie ona żadnego medalu. Na pewno od razu nie można zapomniał o rodzinie, która dla prawie wszystkich zawodników jest bardzo ważna. Bowiem nie zawsze kibicie będą w stanie zrozumieć złą formę podczas zawodów. A na pewno nasza bliska rodzina nie będzie wywierać presji. Co ważne będzie ona zawsze wspierać zawodnika czy to podczas jego wygrywanych startów czy też w całkowitych porażkach. Jest to na pewno bardzo ważny czynnik powodujący zdobywanie sukcesów, ale nie jest on raczej widoczny, na co dzień podczas treningów. Jednak w naszym kraju nadal politycy nie uporali się z pseudo kibicami, którzy skutecznie potrafią zakłócić jakiekolwiek wydarzenie sportowe w naszym kraju. A jak wiadomo bardzo często w momencie takich bójek politycy wypowiadają się o radykalnych środkach, ale tak naprawdę nic się nadal nie zmienia. I nadal na meczach dzieją się bójki pomiędzy różnymi klubami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *