Cenzura słowa

Cenzura słowa

Starsze pokolenie na pewno pamięta czasy, kiedy w naszym kraju panowała cenzura słowa. Wówczas nie można było publicznie wyrażać swych opinii na temat władz. Jak wiadomo wszystkie gazety były mocno ocenzurowane. Również to, co mówiono w mediach musiało być poprawnie politycznie. Na pewno wszelkie strajki były mocno tłumione. W tamtych czasach wiele osób zginęło właśnie w momencie publicznie wyrażanych swych opinii. Dlatego też wiele osób dziś bardzo denerwuje się gdy wielu polityków mówi, że w naszym kraju znów jest cenzura słowa. Na pewno w dużej mierze odnosi się to do osoby, która została skazana za obrazę naszego prezydenta. I wówczas rzeczywiście mogło to naruszyć pewne prawa nas obywateli. Ale na pewno nie można mówić o zamachu na słowo. Bowiem dziś nikt w naszym kraju nie jest zabijany za publiczne wyrażanie swych poglądów. Również każdy z nas ma prawo do strajków i jak wiadomo wiele grup społecznych bardzo z tego korzysta. Na pewno w naszym kraju gazety jak i media mogą wyrażać swe opinie i jak można to zauważyć tak właśnie się dzieje. Jednak jak pokazuje jeden przykład czasami łamane są nasze prawa. I wówczas na pewno należy bardzo głośno o tym mówić tak by nigdy taka sytuacja się nie powtórzyła. Bo jak wiadomo każdy z nas chce żyć w kraju wolnym od wszelkich zakazów, ale kraj ten ma być także i dla nas bezpieczny.

Polityka w kraju dziś

Jak wiadomo w dzisiejszych czasach raczej nikt z nas nie myśli pozytywnie o polityce. Na pewno wielu z nas nie ogląda codziennie wiadomości. Również na spotkaniach rodzinnych raczej nie jest poruszany ten temat. Na pewno dzieje się tak gdyż polityka dziś w naszym kraju przybrała bardzo dziwny zwrot. Jak wiadomo każdego dnia możemy wysłuchać jak politycy nawzajem obrażaj się oraz wysuwają i na pewno nie chcemy tego słuchać. Tym bardziej, że wielu z nas, na co dzień zmaga się z wieloma problemami. Jak wiadomo bezrobocie w naszym kraju rośnie, nie można w szybkim czasie dostać się do lekarza i dlatego też nie chcemy już wysłuchiwać ciągłych kłótni polityków. Czekamy na konkretne ich działania jednak póki, co sytuacja w naszym kraju wcale nie ulega poprawnie. Na pewno wielu z nas nie wierzy już w poprawę sytuacji zarówno gospodarczej jak i politycznej w naszym kraju. Oczywiście jest kilka polityków w naszym kraju, którzy nie uczestniczą w takich dziwnych zagrywkach. Jednak liczba ich jest na tyle mała, że na pewno oni sami nie będą w stanie naprawić całej sytuacji. A jak wiadomo wyborcy są politykom potrzebni po to by mogli oni wygrać następnie wybory. Jednak patrząc na dzisiejszą sytuację coraz częściej można dowiedzieć się, że duża liczba naszych obywateli jest raczej zniechęcona politykom.

Polityka a otyłe dzieci

Jak wiadomo dla wielu z nas sport kojarzy się nie tylko z oglądaniem zawodów siedząc na kanapie czy też w barze. Wielu ludzi właśnie z sportem wiąże swą przyszłość. Oczywiście nie oznacza to tego, że każdy z nas musi być zawodowym graczem w konkretnej dyscyplinie. Na pewno duża liczba osób decyduje się na uprawianie amatorsko takich dyscyplin jak bieganie, jazda na rowerze czy też podnoszenie ciężarów. Wówczas dla osób tych ważne jest to by systematycznie poprawiać swój wynik. I choć nie startują oni w żadnych mistrzostwach sami dążą do wciąż nowych i perfekcyjnych rezultatów. Osoby te dobrze wiedzą jak ważne jest to by zawsze kolejny wynik był lepszy. Wówczas można rozwijać się oraz co istotne w każdej dyscyplinie sportowej dążyć do pokonywania własnych słabości. W momencie, gdy decydujemy się na uprawianie konkretnej dyscypliny sportowej na pewno będziemy chcieli zobaczyć wyniki osób, które będą dla nas stawiły wzór do naśladowania. Na pewno dziś bardzo ważne jest to by państwo bardzo dbało o to by szkoły miały pieniądze na ciekawe lekcje wieku. Jest to istotne gdyż w naszym kraju liczba otyłych dzieci w szybkim czasie rośnie. I na pewno politycy muszą zwracać uwagę na taki problem gdyż to właśnie oni w główniej mierze poprzez pieniądze dbają o zdrowie tych najmłodszych obywateli.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *