Współpraca

Projekty współfinansowane przez Unię Europejską w ramach
Europejskiego Funduszu Społecznego
„Teraz ja! – aktywizacja kobiet na rynku pracy województwa śląskiego”
Działanie 6.1.1 PO KL
Lider: bit Polska Sp. z o.o. Warszawa
Celem projektu jest podniesienie poziomu aktywności zawodowej i zdolności do zatrudnienia oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Projekt jest adresowany do kobiet z województwa śląskiego pozostających bez zatrudnienia (w tym osób zarejestrowanych jako bezrobotne lub poszukujące pracy), w tym zwłaszcza kobiet powracających oraz wchodzących po raz pierwszy na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowywaniem dzieci.
„Lokalne partnerstwo na rzecz rozwoju ekonomii społecznej”
Działanie 7.2.2 PO KL
Lider: WYG International Sp. z o.o. Katowice
Celem projektu jest promocja i rozwój sektora ekonomii społecznej w województwie śląskim poprzez budowanie pozytywnych relacji i wypracowanie systemu współpracy między instytucjami życia publicznego, społecznego i gospodarczego w celu stworzenia przedsiębiorstw społecznych, aktywizację społeczności lokalnych w zakresie minimalizowania zjawiska wykluczenia społecznego oraz zapewnienie wsparcia instytucjonalnego osobom i instytucjom zainteresowanym powołaniem do życia przedsiębiorstw społecznych.
„Promocja i upowszechnianie kształcenia ustawicznego za pośrednictwem nowoczesnych mediów”
Działanie 9.3 PO KL
Lider: Agencja Artystyczna Promot 1 Sp. z o.o. Warszawa
Celem projektu jest promowanie idei formalnego podnoszenia kwalifikacji. W ramach projektu organizowane będą cykliczne seminaria skierowane dla instytucji szkoleniowych, jak i odbiorców ich usług. Podczas spotkań istnieje możliwość promocji swojej działalności i dobrych praktyk, nawiązania kontaktów oraz wymiany doświadczeń z innymi instytucjami sektora szkoleniowego.

„Mama pracująca nie mniej kochająca”
Działanie 6.1.1

Lider: WYG International Sp. z o.o. Katowice

Celem projektu jest aktywizacja społeczna i zawodowa grupy niepracujących kobiet. Beneficjentki będą mogły skorzystać z następujących form wsparcia: warsztaty motywacyjne, poradnictwo zawodowe, wsparcie psychologiczne, szkolenia, pośrednictwo pracy, warsztaty z technik poszukiwania pracy oraz staże. Podczas realizacji projektu zapewniona będzie opieka nad dziećmi.

„Projekt o projektach – Kuźnia specjalistów ds. Funduszy Unijnych”
Działanie 6.1.1

Lider: COMBIDATA Poland Katowice

Projekt skierowany do kobiet pozostających bez pracy. Celem projektu jest zorganizowanie i realizacja cyklu bezpłatnych szkoleń, dzięki którym uczestniczki będą mogły założyć własną działalność gospodarczą, podjąć zatrudnienie oraz wykorzystać zdobyte umiejętności w prowadzeniu i rozliczaniu projektów współfinansowanych ze środków unijnych. Szkolenia prowadzone będą w systemie weekendowym i/lub popołudniowym w Katowicach.

„Aktywni 50+”
Działanie 7.2.1

Lider: L.GRANT HR Consulting

Celem projektu jest upowszechnianie idei aktywności zawodowej wśród dojrzałych mieszkańców Śląska, między innymi poprzez wsparcie osób po pięćdziesiątym roku życia w procesie poszukiwania pracy. Prowadzone będą spotkania doradcze organizowane w ramach Klubu Pracy lub innych cyklicznych spotkań, na których wypełniane będą Kwestionariusze Potencjału Zawodowego, niezbędne do opracowania indywidualnego profilu osobowościowo-kompetencyjnego.

„Doradca i asystent personalny – Punkty aktywizacji osób niepełnosprawnych – Budowanie współpracy publiczno-społecznej
Działanie 7.2.1

Lider: Śląskie Forum Organizacji Pozarządowych KAFOS

Celem projektu jest tworzenie struktur świadczących wysokiej jakości usługi, umożliwiające aktywizację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych oraz poprawę dostępu do zatrudnienia osób długotrwale bezrobotnych, zainteresowanych zdobyciem kwalifikacji asystenta personalnego osoby niepełnosprawnej. W ramach projektu organizowane będą szkolenia, wolontariat oraz powstaną Punkty Aktywizacji Osób Niepełnosprawnych.

„Aktywni 45+. Aktywizacja osób bezrobotnych na rynku pracy.”
Działanie 6.1.1

Lider: CTC Polska Sp. z o.o.

Celem projektu jest aktywizacja zawodowa pozostających bez zatrudnienia i przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu osób powyżej 45 roku życia w woj. śląskim. W projekcie prowadzone będzie indywidualne doradztwo zawodowe i psychologiczne, warsztaty aktywnego poszukiwania pracy, szkolenia informatyczne, szkolenia językowe, szkolenia typu miękkiego, pośrednictwo pracy.

„Od badania do działania. Analiza trendów rozwojowych i zmian gospodarczych w obszarze Górnośląskiego Związku Metropolitalnego”
Działanie 8.1.2

Lider: Katedra Socjologii Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych im ks. Emila Szramka w Tychach

Przedsięwzięcie realizowane będzie w trakcie trzech najbliższych lat, a jego głównym celem jest dokonanie diagnozy trendów i zmian gospodarczych zachodzących w regionie w oparciu o przeprowadzenie badań wśród reprezentantów śląskich pracodawców, bezrobotnych, ekspertów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych, funkcjonujących w obszarze 14 miast tworzących Górnośląski Związek Metropolitalny.

„Telepraca – nowa forma organizacji pracy w przedsiębiorstwach”

Projekt realizowany jest na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), a współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Powiatowy Urząd Pracy w Chorzowie jest Honorowym Patronem projektu.

Projekt ma na celu popularyzację zatrudnienia telepracowników przez polskich przedsiębiorców. W ramach kampanii na terenie całej Polski zostaną przeprowadzone dofinansowane szkolenia, w których weźmie udział co najmniej 2000 właścicieli i pracowników mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Wszystkie oferowane w ramach projektu szkolenia będą miały charakter ogólny, co oznacza, że wiedza i umiejętności nabyte przez pracowników w ramach szkolenia, mogą zostać wykorzystane w innym miejscu zatrudnienia niż u obecnego pracodawcy. Projekt realizowany jest w ramach konsorcjum: GENESIS PR, FIRMA 2000, PAG Uniconsult i potrwa do lutego 2012 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.