Narzędzia i materiały – Odnawianie tynku

Narzędzia i materiały

Jedynymi specjalistycznymi narzędziami potrzebnymi do tynkowania są: deska z uchwytem, kielnia i packa drewniana, zaś do montowania płyt gipsowo-kartonowych – 3-centymetrowe gwoździe i taśma płócienna.
Do przygotowania podłoża potrzebne ci będą: dłuto i pobijak do usunięcia starej warstwy tynku, kołki do oznaczania powierzchni oraz specjalna siatka plastykowa.

Narzędzia tynkarskie
Do mieszania tynku potrzebne jest czyste wiadro i patyk. Przed rozpoczęciem pracy nasącz ścianę wodą smarując dużym pędzlem. Deska z uchwytem jest to około 30-centymetrowa deska drewniana służąca do nanoszenia na ścianę małych ilości tynku. Najważniejszym narzędziem jest prostokątna stalowa kielnia (około 12 na 25 cm).

Do wyrównywania mokrej powierzchni użyj gładkiego drewnianego prostokąta o grubości 2,5 cm i wymiarach 7,5 na 150 cm. Wbij w drewnianą packę 3 lub 4 gwoździe do rowkowania powierzchni.

Narzędzia do mocowania płyt tynkowych
Potrzebny ci będzie ostry nóż i piła otwornica do przycinania płyt, „lewarek” do ich podnoszenia, 3-centymetrowe nierdzewne gwoździe do ich mocowania oraz gąbka i cienka taśma płócienna do prac wykończeniowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *