Dobry i zły polityk

Dobry i zły polityk

Na pewno wielu z nas nie raz spotkało się z określeniem dobry i zły polityk. Jednak czy jest ono słuszne. Nie można, bowiem porównywać ze sobą osoby, które reprezentują całkiem inne poglądy. Na pewno każdy z nich będzie mniej lub też bardziej emocjonalnie podchodził do spraw, które będą dla niego bardzo ważne. Można natomiast komentować i oceniać zachowania polityków podczas ich występów publicznych. I wówczas ważne jest to czy taka osoba nie obraża innych polityków. A jak wiadomo dziś w naszym kraju stało się to normą. Również język, jaki można usłyszeć podczas obrad sejmowych czy tez podczas wywiadów z politykami na pewno daleki jest od takiego, jaki nam się powinien kojarzyć z osobami publicznymi, które są odpowiedzialne za najważniejsze sprawy związane z naszymi codziennymi sprawami. Bardzo często język, jaki dziś używają politycy niejednokrotnie przypomina ten słyszany u młodych osób. Czyli jest on bardzo wulgarny. I wówczas można było by się zastanawiać czy takie osoby nie powinny ponosić jakichkolwiek konsekwencji właśnie za takie zachowanie. Na pewno dzięki temu wielu polityków pomyślałoby zanim znów zdecydowałoby się na publiczne bardzo wulgarne wyzywanie innych osób. Jednak nadal w naszym kraju tylko komentuje się takie zachowanie i nikt tak naprawdę z polityków nie wysuwa żadnych wniosków.

Przegrywanie w wyborach

Na pewno w polityce nie zawsze jest się na szczycie. Wiele partii przez długie lata nie mogą dostać do rządu. I wówczas będą one tworzyć udaną lub tez mniej udaną opozycję. Są również i tacy politycy, którzy przegrywają każde wybory czy to na prezydenta danego miasta, kraju czy tez na jego premiera, kanclerza. Ale jak wiadomo każda osoba decydująca się na zawodowe uprawianie polityki musi się z tym liczyć. Oczywiście każdy polityk zawsze będzie chciał zdobywać duże uznanie wśród obywateli i widać to szczególnie tuż przed wyborami. Kiedy to w naszych miastach prawie każdego dnia będą pojawiać się politycy z różnych ugrupowań i jak wiadomo każdy z nas będzie zapewnił nas o swych jednie słusznych poglądach orz o dobrych planach działaniach, które jak wiadomo zostaną już wdrożone od razu po wygranych wyborach. Jak jest naprawdę każdy z nas już dziś wie. I dlatego też taki przegrywający polityk nie raz w momencie porażki może pokazać swą prawdziwą twarz. A jak wiadomo wówczas bezie to nieudana dla niego promocja i na pewno bardzo ciężko będzie znów przekonać do siebie wyborców. Polityka jest jak sport i na pewno należy umieć przegrywać z godnością. Na pewno dobrze jest także po porażce pogratulować zwycięzcy wówczas nie będzie to żadna ujma a wręcz przeciwnie będzie to wyraz swej uczciwości.

Plan działania polityka

Jak wiadomo każda partia w naszym kraju musi mieć wytyczony plan działania. Jest to bardzo ważne na pewno dla wyborców. Gdyż dzięki temu mogą oni wiedzieć, co taka partia będzie mogła im zapewnić. Oczywiście jak wiadomo plan nie zawsze jest realizowany i wówczas taka partia będzie bardzo często krytykowana za brak konsekwencji. Ale ważne jest to by taki plan działania był spisany wówczas każdy obywatel może dowiedzieć się jak na ważne dla nich sprawy będzie spoglądać dana partia. Oczywiście każda osoba będąca w konkretnym ugrupowaniu politycznym musi dokładnie wiedzieć, jakie jego partia ma poglądy i jaki ma plan działania. Jest to istotne gdyż w momencie jakichkolwiek rozbieżności taka osoba może publicznie wypowiadać zdania, które w ogóle nie będą pasować do danej partii a wówczas na pewno dla wielu wyborców nie będzie to dobre i taka partia może stracić bardzo spore zaufanie. Oczywiście taki plan działania musi opierać się o kilka ważnych sprawach dla obywateli. Na pewno dziś powinien on zawierać to jak dana partia chce pomagać osobom bezrobotnym zarówno tym tracących swe prace jak i młodym studentem. Również bardzo często będzie plan pomocy dla młodych przedsiębiorców, którzy dziś jak wiadomo mają bardzo duże niezadowolenie. Plan ten jednak musi być konkretny i co ważne musi być on realizowany przez daną partię a nie tylko spisany.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *