Preparaty do polerowania metalu

Preparaty do polerowania metalu

Zagrożenia dla organizmu. Składniki takie jak amoniak i kwas siarkowy powodują uszkodzenia skóry i wydzielają trujące opary. Substancje te, podobnie jak destylaty naftowe, działają drażniąco, są żrące i toksyczne.

Zagrożenia dla środowiska. Opary chemiczne wydzielane przez środki do polerowania metali zanieczyszczają powietrze wewnątrz domu i wodę, jeżeli dostaną się do ujęć wodnych.

Alternatywy. Czyścić sztućce w następujący sposób: wyłożyć rondel folią aluminiową, wlać 5 cm wody, dodać 1 łyżeczkę soli oraz 1 łyżeczkę sody oczyszczonej. Wodę zagotować i zanurzyć w niej sztućce; gotować przez 2-3 minuty, wyjąć sztućce, opłukać i wysuszyć. Srebrną biżuterię czyścić w następujący sposób: wypełnić połowę szklanego słoika postrzępioną folią aluminiową, dodać 1 łyżkę soli i uzupełnić wodą. Zanurzać w słoiku biżuterię i pozostawić przez 2-3 minuty, następnie opłukać i wysuszyć. Mosiądz i miedź czyścić mieszanką soku cytrynowego i soli lub sody oczyszczonej. Dobry do tego celu jest także podgrzany ocet z solą lub podgrzany sok pomidorowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *