Wypełnianie dziur w tynku

Wypełnianie dziur w tynku

Dziury w tynkowanej ścianie można zakleić bez konieczności tynkowania całej powierzchni od nowa. Można do tego celu użyć szpachlówki lub gipsu, najlepszy jest jednak gips, który schnie dwufazowo i który można dłużej modelować (do dwóch godzin). Przed wypełnieniem ubytku oszacuj rozległość uszkodzenia. Jeśli po opukaniu ściana wydaje głuchy dźwięk, musisz zedrzeć cały tynk.

Zalepianie dziur w tynku

Wykrusz starym gwoździem krawędzie ubytku. Wymieć pyl i pędzelkiem zwilż powierzchnię. Jeśli korzystasz ze szpachlówki lub gipsu w proszku, rozcieńcz materiał wodą do odpowiedniej konsystencji, a następnie wepchnij kielnią w ubytek i pozostaw do stwardnięcia. Połóż drugą warstwę, a po jej wyschnięciu zeszlifuj powierzchnię lub zeskrob nadmiar gipsu szeroką skrobaczką.

Naprawa ubytków za pomocą łaty

Wytnij luźne kawałki gipsu i wymieć pyl. Jeśli listwa uległa zniszczeniu, podklej dziurę kawałkiem metalowej siatki. Wypełnij ubytek tuż pod powierzchnią ściany, pokryj siecią krzyżujących się linii dla lepszego przylegania drugiej warstwy i pozostaw do stwardnięcia na pól godziny. Rozrób więcej gipsu, zwilż łatę i wypełnij ją do końca. Wyrównaj, a po zeschnięciu zeszlifuj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *