Narzędzia i sprzęt do naprawy ścian i sufitów

Szpachelka
Służy do rozprowadzania szpachlówki na powierzchni drewnianej lub tynkowanej. Ma giętkie ostrze, umożliwiające wpychanie szpachlówki w szczeliny. Szerokość ostrza waha się od 2,5 do 10 cm.

Papier ścierny
Papier ścierny stosuje się do wstępnego szlifowania drewna. Szybko się zużywa, lecz na szczęście nie jest drogi. Papier granatowy produkowany jest z pokruszonych czerwonych kamieni półszlachetnych i nadaje się idealnie do obróbki drewna. Papier szmerglowy jest czarny, można też kupić płótno szmerglowe. Stosuje się go do czyszczenia i szlifowania metali. Papier z węglikiem krzemu można stosować zarówno na sucho, jak i na mokro; świetnie się nadaje do zeskrobywania farby.

Skrobaczka z szerokim ostrzem
Jest to najbardziej uniwersalna ze skrobaczek, stosowana do usuwania rozmiękczonej warstwy farby lub tapety. Skrobaczki o szerokim ostrzu służą do oczyszczania ścian; wąskie ostrza są doskonale do ram okiennych.

Bloczek do papieru ściernego
Jest to bloczek z drewna lub korka, wokół którego owija się papier ścierny. Możesz kupić gotowy bloczek lub sporządzić go sobie samemu.

Skrobaczka
Skrobaczka świetnie usuwa rozmiękczoną farbę z drewnianych listew profilowanych wokół otworów drzwiowych i okiennych.

Szlifierki elektryczne
Najczęściej stosuje się szlifierki oscylacyjne, których elementy szlifujące obracają się z wielką prędkością, wygładzając i wyrównując powierzchnie drewniane lub malowane. Szlifierki taśmowe to urządzenia o wielkiej mocy, służące do szybkiego szlifowania drewna i metali. Są droższe od szlifierek oscylacyjnych, ale szlifują równymi pasami. Także szlifierki tarczowe lub nasadki tarczowe do narzędzi elektrycznych dobrze wywiązują się z zadania, należy jednak uważać, by nie uszkodzić nimi powierzchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *