Naprawa wykruszonego tynku

Naprawa wykruszonego tynku

Tynkowane narożniki bywają szczególnie narażone na stłuczenia. Żeby odnawiany róg miał prostą krawędź i właściwy kąt, dobrze jest zamocować na czas tynkowania listwę, najpierw z jednej strony narożnika, potem z drugiej. Jeśli jednak róg został uprzednio wzmocniony plastykową siatką, wystarczy z obu stron załatać ubytek między krawędzią zniszczonej powierzchni a sztywnym brzegiem siatki, a następnie wygładzić tynk.

Wyrównywanie za pomocą listwy

Przybij lekko listwę do jednej z narożnych powierzchni, tak by jej krawędź pokrywała się z drugim bokiem narożnika. Wypełnij ubytek z jednej strony, posługując się kielnią lub szpachelką, tak by powierzchnia laty była równa z boczną krawędzią listwy. Kiedy zaprawa stwardnieje, zdejmij listwę i przymocuj ją wzdłuż załatanej krawędzi. Powtórz wszystkie czynności, a po wyschnięciu zeszlifuj narożnik.

Łatanie wzmocnionego narożnika

Jeśli narożnik był uprzednio wzmocniony siatką o sztywnej krawędzi, wystarczy po prostu wypełnić ubytek zaprawą. Przesuwaj kielnię lub szpachelkę od dołu do góry i wygładzaj mokrą zaprawę po obu stronach siatki. Jeśli masz kielnię do wykańczania narożników, posłuż się nią do zaokrąglenia krawędzi. Po wyschnięciu, zaprawę zeszlifuj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *