Mocowanie klamki drzwi

Mocowanie klamki drzwi.
Istnieją dwa rodzaje klamek do drzwi, w których zainstalowano zamek drzwiowy wpuszczany. Pierwszy z nich najczęściej jest przykręcony małymi wkrętami dociskowymi do kwadratowego w przekroju trzpienia przechodzącego przez środek zamka. Drugi typ przykręca się bezpośrednio do drzwi i mocuje na trzpieniu.

Drugi typ ma jedną zasadniczą wadę: niektóre drzwi są zbyt cienkie, by trzymały się w nich i wkręty, i zamek. Jeśli drzwi są zbyt cienkie, można przymocować po obu ich stronach kawałki drewna, do których przykręca się później klamkę. Drewienka te można przykleić lub przykręcić do drzwi poza linią zamka. Jeśli zamek został uprzednio zamontowany, założenie klamek nastręcza nieco więcej kłopotów. Trzpień należy przyciąć do odpowiedniej długości, by klamka znalazła się w pożądanym położeniu. Następnie trzeba nasunąć gałkę lub klamkę na trzpień i przykręcić wkrętami dociskowymi.

Mocowanie gałki (klamki)
Przytnij trzpień do odpowiedniej długości tak, by założona nań gałka nie odstawała od drzwi. Jeśli gałka pasuje, przytwierdź ją do trzpienia wkrętami dociskowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *